Konkursy

Wyniki XI Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”

Fundacja Dwa Skrzydła Anioła z radością ogłasza wyniki XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać Wolontariuszem”.

Jedenasta już edycja Konkursu przyniosła zgłoszenia od ponad 190 szkół z całej Polski i szacunkową liczbę ponad 7000 uczniów, którzy założyli Dzienniczki Dobrych Uczynków. Do etapu ogólnopolskiego przystąpiło 62 szkoły, przysyłając na adres Fundacji dzienniczki zwycięzców wyłonionych na etapie wewnątrzszkolnym. Czytaj dalej

Ogłoszenie I Konkursu „Mistrzowie Wolontariatu”

Zapraszamy koła wolontariatu działające w szkołach podstawowych do zaprezentowania swoich osiągnięć w nowym konkursie „Mistrzowie wolontariatu”. Konkurs w założeniu przygotowany jest dla kół wolontariatu działających przy szkołach podstawowych i stanowi rozszerzenie idei „Cukierka za życzliwość”. Konkurs „Mistrzowie Wolontariatu” ma być zachętą do jeszcze większego zaangażowania się uczniów w działania bezinteresowne oraz dawać możliwość podzielenia się kołom wolontariatu swoimi dokonaniami w skali ogólnopolskiej
Czytaj dalej

Ogłoszenie XI Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”

Zachęcamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem.

Poprzez konkurs „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem” chcemy wspierać wychowanie młodych ludzi, uwrażliwiać ich na problemy innych oraz wskazywać na wolontariat jako formę budowania relacji z drugim człowiekiem i po prostu źródło czystej radości. W poprzedniej edycji Konkursu brało udział około 10000 uczniów z 240 szkół z różnych regionów kraju.
Czytaj dalej

Informacja o wysyłce nagród konkursowych

Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym wysłane zostały nagrody i Świadectwa Szlachetności dla laureatów X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać Wolontariuszem”.

Paczki zostały wysłane na adresy poszczególnych szkół, zgodnie z opublikowaną wcześniej listą laureatów.
Czytaj dalej

Wyniki X Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”

Fundacja Dwa Skrzydła Anioła z radością ogłasza wyniki X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać Wolontariuszem”. Zanim jednak przejdziemy do wyników, kilka słów podsumowania.

Jubileuszowa edycja Konkursu przyniosła zgłoszenia od ponad 245 szkół z całej Polski i szacunkową liczbę ponad 10 000 uczniów, którzy założyli Dzienniczki Dobrych Uczynków. Do etapu ogólnopolskiego przystąpiło 112 szkół, przysyłając na adres Fundacji dzienniczki zwycięzców wyłonionych na etapie wewnątrzszkolnym.


Ogromnie cieszy nas nie tylko ilość, ale przede wszystkim jakość przesłanych prac. Widzimy włożoną pracę i serce naszych wspaniałych Wolontariuszy, ale także Nauczycieli, Wychowawców i Rodziców. Poprzez nasz Konkurs chcemy wspierać wychowanie młodych ludzi, uwrażliwiać na problemy innych oraz wskazywać na wolontariat jako formę budowania relacji z drugim człowiekiem i po prostu źródło czystej radości. Pomagajmy więc na co dzień, nie oczekujmy niczego w zamian i przyjmujmy z wdzięcznością pomoc. Zawsze pamiętajmy, że nasze jutro budujemy tylko dziś i tylko teraz. Czytaj dalej