Konkursy

Informacja o wysyłce nagród konkursowych 2024

Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym wysłane zostały nagrody i Świadectwa Szlachetności dla laureatów XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać Wolontariuszem”

Paczki zostały wysłane na adresy poszczególnych szkół, zgodnie z opublikowaną wcześniej listą laureatów.
Czytaj dalej

Wyniki XII Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”

Fundacja Dwa Skrzydła Anioła ogłasza wyniki XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać Wolontariuszem”.

Dwunasta edycja Konkursu przyniosła zgłoszenia od ponad 200 szkół z całej Polski i szacunkową liczbę ponad 8000 uczniów, którzy założyli Dzienniczki Dobrych Uczynków. Do etapu ogólnopolskiego przystąpiło 78 szkół, przysyłając na adres Fundacji dzienniczki zwycięzców wyłonionych na etapie wewnątrzszkolnym. Czytaj dalej

Ogłoszenie XII Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”

Zachęcamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem.

Poprzez konkurs „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem” chcemy wspierać wychowanie młodych ludzi, uwrażliwiać ich na problemy innych oraz wskazywać na wolontariat jako formę budowania relacji z drugim człowiekiem i po prostu źródło czystej radości. W poprzedniej edycji Konkursu brało udział ponad 7500 uczniów z 200 szkół z różnych regionów kraju.
Czytaj dalej

Informacja o wysyłce nagród konkursowych

Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym wysłane zostały nagrody i Świadectwa Szlachetności dla laureatów XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać Wolontariuszem” oraz I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mistrzowie Wolontariatu.

Paczki zostały wysłane na adresy poszczególnych szkół, zgodnie z opublikowaną wcześniej listą laureatów.
Czytaj dalej

Wyniki I Konkursu „Mistrzowie Wolontariatu”

Mamy przyjemność ogłosić wyniki I edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrzowie Wolontariatu”.
Konkurs ten ogłaszaliśmy z myślą, że będzie on ciekawym i wartościowym uzupełnieniem dla konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz możesz zostać wolontariuszem”, który organizujemy już od 11 lat. Chcieliśmy także, aby był on dodatkową mobilizacją do działań w ramach kół wolontariatu.

Rzeczywistość pokazała, że w wielu szkołach, często w bardzo niewielkich miejscowościach, prężnie działają koła wolontariatu, które śmiało możemy określić szlachetnymi. Otrzymaliśmy do oceny opracowania z 66 szkół, wszystkie wykonane na bardzo wysokim poziomie, pełne zdjęć, wklejonych dyplomów, kolorowych opisów. Przygotowane z wielką starannością, często ręcznie pisanych.
Czytaj dalej