Konkursy

Ogłoszenie XII Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”

Zachęcamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem.

Poprzez konkurs „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem” chcemy wspierać wychowanie młodych ludzi, uwrażliwiać ich na problemy innych oraz wskazywać na wolontariat jako formę budowania relacji z drugim człowiekiem i po prostu źródło czystej radości. W poprzedniej edycji Konkursu brało udział ponad 7500 uczniów z 200 szkół z różnych regionów kraju.
Czytaj dalej

Informacja o wysyłce nagród konkursowych

Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym wysłane zostały nagrody i Świadectwa Szlachetności dla laureatów XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać Wolontariuszem” oraz I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mistrzowie Wolontariatu.

Paczki zostały wysłane na adresy poszczególnych szkół, zgodnie z opublikowaną wcześniej listą laureatów.
Czytaj dalej

Wyniki I Konkursu „Mistrzowie Wolontariatu”

Mamy przyjemność ogłosić wyniki I edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrzowie Wolontariatu”.
Konkurs ten ogłaszaliśmy z myślą, że będzie on ciekawym i wartościowym uzupełnieniem dla konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz możesz zostać wolontariuszem”, który organizujemy już od 11 lat. Chcieliśmy także, aby był on dodatkową mobilizacją do działań w ramach kół wolontariatu.

Rzeczywistość pokazała, że w wielu szkołach, często w bardzo niewielkich miejscowościach, prężnie działają koła wolontariatu, które śmiało możemy określić szlachetnymi. Otrzymaliśmy do oceny opracowania z 66 szkół, wszystkie wykonane na bardzo wysokim poziomie, pełne zdjęć, wklejonych dyplomów, kolorowych opisów. Przygotowane z wielką starannością, często ręcznie pisanych.
Czytaj dalej

Wyniki XI Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”

Fundacja Dwa Skrzydła Anioła z radością ogłasza wyniki XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać Wolontariuszem”.

Jedenasta już edycja Konkursu przyniosła zgłoszenia od ponad 190 szkół z całej Polski i szacunkową liczbę ponad 7000 uczniów, którzy założyli Dzienniczki Dobrych Uczynków. Do etapu ogólnopolskiego przystąpiło 62 szkoły, przysyłając na adres Fundacji dzienniczki zwycięzców wyłonionych na etapie wewnątrzszkolnym. Czytaj dalej

Ogłoszenie I Konkursu „Mistrzowie Wolontariatu”

Zapraszamy koła wolontariatu działające w szkołach podstawowych do zaprezentowania swoich osiągnięć w nowym konkursie „Mistrzowie wolontariatu”. Konkurs w założeniu przygotowany jest dla kół wolontariatu działających przy szkołach podstawowych i stanowi rozszerzenie idei „Cukierka za życzliwość”. Konkurs „Mistrzowie Wolontariatu” ma być zachętą do jeszcze większego zaangażowania się uczniów w działania bezinteresowne oraz dawać możliwość podzielenia się kołom wolontariatu swoimi dokonaniami w skali ogólnopolskiej
Czytaj dalej