Wyniki IX Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”

Fundacja Dwa Skrzydła Anioła ma przyjemność ogłosić wyniki IX Ogólnopolskiego Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”.

Na wstępie jednak chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim Uczestnikom oraz podziękować za tak duże zainteresowanie naszym Konkursem. Liczba szkół i uczniów biorących udział w Konkursie w tym roku przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zanotowaliśmy ponad 300 zgłoszeń od szkół, co pozwala nam oszacować około 13000 uczniów, którzy przystąpili do pierwszego etapu Konkursu. Do oceny otrzymaliśmy zeszyty najlepszych Wolontariuszy od 129 szkół.

Wielkie podziękowania kierujemy także w stronę Nauczycieli i Wychowawców oraz Rodziców za zaangażowanie i pomoc swoim podopiecznym. Wparcie i wiara w dziecko w każdym jego „dziele” jest na wagę złota.

Dziękujemy za wytrwałość w czynieniu dobra, zwłaszcza w tym trudnym czasie epidemii, kiedy kontakty międzyludzkie są tak ograniczone i wzrasta poczucie osamotnienia. Wyniki Konkursu pokazują, że wielu z Was mimo epidemii starało się nieść pomoc tam gdzie to możliwe, nie szukając wymówek.

„Nie możesz zmienić całego świata, ale możesz zmienić cały świat jednego człowieka”

To cytat, który pojawiał się w wielu dzienniczkach dobrych uczynków. Niech on będzie podsumowaniem tegorocznego Konkursu.

W związku z bardzo wysokim poziomem dzienniczków oraz dużą liczbą zgłoszeń, w tym roku postanowiliśmy wyjątkowo nagrodzić nie 10, a 15 pierwszych miejsc oraz przyznać kilka wyróżnień.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami klikając w poniższy link.

WYNIKI IX KONKURSU CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ

Z góry przepraszamy, jeżeli na liście wyników pojawił się jakiś błąd dotyczący nazwy szkoły czy miejscowości. Jeżeli zdarzyłoby się, że któraś ze szkół wysłała zeszyt, a nie ma go na liście, prosimy o kontakt. Postaramy się sprawdzić ewentualne niedopatrzenia. Niektóre szkoły przysłały nam więcej niż jeden dzienniczek, w takich sytuacjach ocenie przez Komisję Fundacji podlegał zgodnie z regulaminem tylko jeden zeszyt.

Nagrody zostaną wysłane na adresy poszczególnych szkół tuż po Świętach Wielkanocnych.

Dziesiąta edycja naszego Konkursu ruszy prawdopodobnie jesienią 2021, o czym jeszcze będziemy informować.

Pamiętajcie, że tutaj nie ma przegranych. Przez nasz Konkurs chcemy Wam powiedzieć – może zamiast spędzić kolejny dzień patrząc w ekran telefonu lub komputera, sprawdźcie przynajmniej czy szczery uśmiech i wdzięczność drugiej osoby nie jest dużo lepszą nagrodą, niż ukończenie kolejnej gry komputerowej. Największą nagrodą, jaką można zdobyć poprzez udział w Konkursie jest doświadczenie w sobie pewnej przemiany, zauważenie, że być może nie potrzeba już nawet konkursu, aby czynić dobro wokół siebie. Wszyscy wspaniali Wolontariusze, którzy to rozumieją, mogą śmiało powiedzieć, że wygrali coś dużo lepszego.

Dziękujemy za Życzliwość.