Wyniki I Konkursu „Mistrzowie Wolontariatu”

Mamy przyjemność ogłosić wyniki I edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrzowie Wolontariatu”.
Konkurs ten ogłaszaliśmy z myślą, że będzie on ciekawym i wartościowym uzupełnieniem dla konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz możesz zostać wolontariuszem”, który organizujemy już od 11 lat. Chcieliśmy także, aby był on dodatkową mobilizacją do działań w ramach kół wolontariatu.

Rzeczywistość pokazała, że w wielu szkołach, często w bardzo niewielkich miejscowościach, prężnie działają koła wolontariatu, które śmiało możemy określić szlachetnymi. Otrzymaliśmy do oceny opracowania z 66 szkół, wszystkie wykonane na bardzo wysokim poziomie, pełne zdjęć, wklejonych dyplomów, kolorowych opisów. Przygotowane z wielką starannością, często ręcznie pisanych.


To co bardzo nas cieszy to zauważalna regularność działań. Widoczna jest gorliwość opiekunów kół, którzy dbają o stałe wskazywanie kierunku młodym wolontariuszom. W dziennikach opisywane jest zaangażowanie w pomoc potrzebującym, angażowanie się w różne zbiórki, udział w akcjach sprzątania, obchody ważnych świąt, zwaracanie uwagi na potrzeby innych ludzi, ale także zwierząt czy środowiska. W wielu dziennikach nie brakowało refleksji nad podjętymi działaniami, wyraźnej świadomości funkcji jaką pełni wolontariat. Wiele kół wskazywało też działania, które prowadzą od kilku lat, często mają już swoje tradycje, są zintegrowani.

Zarówno merytorczyna jak i wizualna jakość przysłanych prac jest bardzo wysoka co sprawiło, że mieliśmy bardzo duży kłopot z wartościowaniem uczynków i dokonaniem ostatecznych wyborów. Z tego powodu zdecydowaliśmy się nagrodzić nie regulaminowe 10, a 15 kół wolontariatu.


Wszystkie koła wolontariatu wykonują szlachetną pracę i możemy powiedzieć, że jesteśmy z Was dumni. Wszyscy wykonaliście i wykonujecie piękną i bardzo potrzebną pracę. Realizujecie swoje życie oparte na dążeniu do prawdziwych wartości. To jest rzeczywista nagroda, choć niematerialna, a oparta na doświadczeniu.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami:
WYNIKI I KONKURSU MISTRZOWIE (aktualizacja 16.05.2023 – korekta poz 28 Jezierzyce)


Z góry przepraszamy, jeżeli na liście wyników pojawił się błąd dotyczący nazwy szkoły czy miejscowości. Jeżeli zdarzyłoby się, że któraś ze szkół wysłała opracowanie, a nie ma go na liście, prosimy o kontakt.

O wysyłce przewidzianych regulaminem nagród będziemy informować na stronie internetowej. Wysyłka nastąpi do 29 maja 2023 na adresy poszczególnych szkół.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Dziękujemy za Życzliwość.