Wyniki X Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”

Fundacja Dwa Skrzydła Anioła z radością ogłasza wyniki X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać Wolontariuszem”. Zanim jednak przejdziemy do wyników, kilka słów podsumowania.

Jubileuszowa edycja Konkursu przyniosła zgłoszenia od ponad 245 szkół z całej Polski i szacunkową liczbę ponad 10 000 uczniów, którzy założyli Dzienniczki Dobrych Uczynków. Do etapu ogólnopolskiego przystąpiło 112 szkół, przysyłając na adres Fundacji dzienniczki zwycięzców wyłonionych na etapie wewnątrzszkolnym.


Ogromnie cieszy nas nie tylko ilość, ale przede wszystkim jakość przesłanych prac. Widzimy włożoną pracę i serce naszych wspaniałych Wolontariuszy, ale także Nauczycieli, Wychowawców i Rodziców. Poprzez nasz Konkurs chcemy wspierać wychowanie młodych ludzi, uwrażliwiać na problemy innych oraz wskazywać na wolontariat jako formę budowania relacji z drugim człowiekiem i po prostu źródło czystej radości. Pomagajmy więc na co dzień, nie oczekujmy niczego w zamian i przyjmujmy z wdzięcznością pomoc. Zawsze pamiętajmy, że nasze jutro budujemy tylko dziś i tylko teraz.
Nie przedłużając, zapraszamy do zapoznania się z wynikami:

WYNIKI X KONKURSU CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ


Wszystkim wspaniałym Wolontariuszom z serca gratulujemy i przypominamy – nikt z Was nie przegrał. Tutaj można tylko wygrać. Prawdziwą główną nagrodą, jaką można było zdobyć poprzez udział w Konkursie jest uświadomienie sobie wartości działań bezinteresownych, zauważenie, że być może nie potrzeba konkursu, aby czynić dobro wokół siebie. Wszyscy wspaniali Wolontariusze, którzy w czasie trwania konkursu doświadczali w sobie radości odbijającej się w oczach tych, którym pomagli mogą powiedzieć śmiało, że wygrali główną nagrodę. Dzienniczki, które otrzymaliśmy, pokazują nam, że wielu z Was kochani Wolontariusze tę nagrodę już od dawna posiada i korzysta z niej na co dzień.

Zapisy na kolejną edycję Konkursu ruszą prawdopodobnie jesienią 2022 roku, planujemy także uruchomienie drugiego konkursu, adresowanego do kół wolontariatu działających w szkołach – o szczegółach będziemy na bieżąco informować.

Z góry przepraszamy, jeżeli na liście wyników pojawił się błąd dotyczący nazwy szkoły czy miejscowości. Jeżeli zdarzyłoby się, że któraś ze szkół wysłała zeszyt, a nie ma go na liście, prosimy o kontakt. Niektóre szkoły przysłały nam więcej niż jeden dzienniczek, w takich sytuacjach ocenie przez Komisję Fundacji podlegał zgodnie z regulaminem tylko jeden zeszyt.

O wysyłce przewidzianych regulaminem nagród będziemy informować na stronie internetowej. Wysyłka nastąpi do 3 czerwca 2022 na adresy poszczególnych szkół.

Dziękujemy za Życzliwość.